IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

23-24 CZERWCA                             

IX MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL ORKIESTR DĘTYCH

DĘTA DĄBROWA

Zbliża się IX edycja Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej, który w tym roku organizowany jest w partnerstwie z gminą Piekary Śląskie! 23-24 czerwca oba miasta rozbrzmią muzyką orkiestr, które zjadą się nie tylko z różnych części kraju, ale i różnych części Europy.

Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej oraz Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich połączą siły i wzajemnie wzbogacą swoje programy. Głównie za sprawą orkiestr, które wystąpią ponad podziałami w miastach Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego. IX MFOD rozpocznie się 23 czerwca o 16:00 pod pomnikiem Stanisława Staszica w Dąbrowie, skąd zaproszone orkiestry ruszą Aleją Tadeusza Kościuszki na Plac Wolności przed Pałac Kultury Zagłębia. Tam zagrają wspólne utwory, a następnie, przed dwa dni, prezentować będą swoje programy. Wśród tegorocznych orkiestr znalazły się zespoły nie tylko z Polski, ale również z Chorwacji i Słowacji. Dla publiczności zagra również Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz sygnaliści myśliwscy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. Jak zwykle nie zabraknie wielobarwnych mażoretek oraz stałych bywalczyń festiwalu – Zespołu Tanecznego Sukces. W programach orkiestr znajdą się utwory związane z kulturą miejsca ich pochodzenia, lecz także utwory muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach, dlatego każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie. W tym samych dniach na scenach Kopca Wyzwolenia oraz Placu Śląskich Noblistów w Piekarach Śląskich odbywać się będzie III Przegląd Orkiestr Dętych.

Organizatorami IX Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych są: Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej oraz Pałac Kultury Zagłębia. Partnerem festiwalu jest gmina Piekary Śląskie.

Program festiwalu w Dąbrowie Górniczej

(Sobota 23 czerwca)
g. 12:00 – Minikoncerty w CH Pogoria (Orkiestra Złote Surmy) oraz na dąbrowskim molo przy jeziorze Pogoria III (Orkiestra Chorwacja)

Plac Wolności
g. 16:00 – Przemarsz zaproszonych orkiestr spod pomnika Stanisława Staszica na Plac Wolności
g. 16:45 – Wspólne wykonanie utworów przez wszystkie orkiestry (Plac Wolności)
g. 17:00 – Górnicza Orkiestra Dęta Bytom
g. 17:45 – Zespół Taneczny Sukces
g. 18:00 – Orkiestra Rozrywkowa Power of Winds
g. 18:45 – Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
g. 19:00 – Orkiestra Dęta Fatrankaze Słowacji
g. 19:45 – Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
g. 20:00 – Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej
 

(Niedziela 24 czerwca)
g. 12:00 – Minikoncerty w CH Pogoria (Orkiestra Fatranka) oraz na dąbrowskim molo przy jeziorze Pogoria III (Orkiestra Złote Surmy)

Plac Wolności
g. 16:00 – Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
g. 17:15 – Orkiestra Limena Glazba KUD Lovro Ježek z Chorwacji wraz z Chórem Polonijnym Wisła z Zagrzebia
g. 18:30 – Górnicza Orkiestra Dęta Piekary Julian
g. 19:45 – Orkiestra Dęta Złote Surmy(Ukraina)

Więcej informacji:
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/ix-miedzynarodowy-festiwal-orkiestr-detych-dzien-i
http://www.palac.art.pl/pl/wydarzenie/ix-miedzynarodowy-festiwal-orkiestr-detych-dzien-ii

Wstęp wolny

Festiwal rozpocznie się 23 czerwca o 16:00 pod pomnikiem Stanisława Staszica w Dąbrowie, skąd zaproszone orkiestry ruszą Aleją Tadeusza Kościuszki na Plac Wolności przed Pałac Kultury Zagłębia, gdzie zagrają kilkugodzinny koncert. Na wielbicieli „dętych dźwięków” czeka też niespodzianka w CH Pogoria – minikoncerty w sobotę i niedzielę o godz.12:00

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz

ZapiszZapisz