Kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe w CH Pogoria

Dawno, dawno temu wraz z nadchodzącą Gwiazdką wszyscy zanurzali się w wirze przygotowań: własnoręcznie przygotowywano ozdoby i potrawy, strojono domy, wypiekano słodkości. Dzięki temu każdym świętom towarzyszyła aura niepowtarzalności. Te nieco zapomniane przez lata zwyczaje wracają obecnie do łask, Dlatego CH Pogoria wspólnie z Młodzieżowym Ośrodkiem Pracy Twórczej (MOPT) zapraszają mieszkańców Dąbrowy Górniczej i okolic na kreatywne świąteczne warsztaty, podczas których wszyscy będą mogli poczuć unikalny klimat Bożego Narodzenia.

Jaki jest najlepszy sposób na to, by poczuć bożonarodzeniowy nastrój? Wskoczyć w wir przedświątecznych przygotowań. Dąbrowianom pomogą w tym CH Pogoria i Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej, które wspólnie przygotowały cykl atrakcji wprowadzających wszystkich w przedgwiazdkową atmosferę.

Wspólne celebrowanie nadchodzących świąt rozpocznie już w piątek 2 grudnia długo wyczekiwanym przez najmłodszych spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Sympatyczny brodacz odwiedzi galerię i w godzinach 13.00.-19.00 rozda dzieciom gwiazdkowe upominki. Nieodzownym elementem każdego Bożego Narodzenia jest oczywiście choinka. W tym roku w Dąbrowie Górniczej stanie wyjątkowe świąteczne drzewko, którego przystrojeniem zajmą się klienci centrum handlowego oraz władze miasta. To niezwykłe spotkanie odbędzie się w piątek 8 grudnia, w godz. 15.00-18.00. Przy wspólnym ubieraniu choinki mieszkańcy miasta będą mieli okazję zintegrować się w pełnej serdeczności atmosferze. Nie tylko choinka tworzy atmosferę świąt. Boże Narodzenie to magiczny czas, który wymaga specjalnej oprawy. Dlatego nasze domy i mieszkania ozdabiamy stroikami, sięgamy po gwiazdy betlejemskie i inne dekoracje. Najpiękniejsze są te wykonane własnoręcznie, o czym przekonają się uczestnicy twórczych warsztatów bożonarodzeniowych, organizowanych przez MOPT w CH Pogoria 16 grudnia w godz. 14: 00 – 19: 00. Można będzie podczas nich stworzyć własne ozdoby świąteczne, które nie są dostępne w żadnym sklepie. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję, by dowiedzieć się, jak ze zwykłej wstążki czy rafii stworzyć urokliwe bombki, choineczki i inne bożenarodzeniowe dekoracje, które można będzie zabrać ze sobą do domu.

Zwieńczeniem świątecznych przygotowań będzie wspólne kolędowanie, które poprowadzą wokaliści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej. Młodzi artyści już po raz piąty zaprezentują najbardziej znane świąteczne piosenki w ciekawych aranżacjach, które jeszcze przed świętami będą dostępne na płycie CD. Zarówno koncert, jak i wydana płyta są wspólną inicjatywą dąbrowskiego Urzędu Miasta, Zespół Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej oraz Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej.