MOTOSERCE 2018

Klub Motocyklowy Veteran Club 19-78 MC Poland oraz CH Pogoria zapraszają na dziesiąta edycję Zbiórki Krwi „Motoserce 2018”, która odbędzie się 12 maja 2018 roku, na dużym parkingu CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej. 

W sobotę, 12 maja 2018 roku, w godz. 10.00-22.00, na terenie CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej, już po raz siódmy pojawią się nowe i zabytkowe motocykle. Wszystko to, za sprawą dąbrowskiego Klubu Motocyklowego Veteran Club 19-78 MC Poland, organizatora akcji „Motoserce”, który poprzez akcję promuje honorowe oddawanie krwi. Głównymi partnerami tej szlachetnej inicjatywy są: Polski Czerwony Krzyż oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. „Motoserce” jest cykliczną ogólnopolską akcją zbiórki krwi, która ma na celu zwrócenie uwagi na stały problem jej braku w polskich szpitalach i bankach krwi. Organizatorzy dbają o edukację bezpiecznej jazdy na drogach oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy, co dodatkowo przyczynia się do zmniejszenia liczby osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Ta ważna i wyjątkowa impreza odbywa się dzięki zaangażowaniu osób, dla których równie wielką pasją, jak motocykle, jest pomaganie ludziom. Robią to poprzez organizowanie zbiórek krwi połączonych ze znakomitymi imprezami motocyklowymi, którym towarzyszą rozmaite atrakcje dla gości. Tak też będzie i w tym roku, podczas dziesiątej już zbiórki krwi w Dąbrowie Górniczej. 

Najważniejszym punktem programu będzie oczywiście zbiórka krwi. Nie zabraknie tradycyjnych punktów programu, czyli: parady motocyklowej ulicami miasta, pokazów służb ratunkowych, strefy zabaw dla dzieci oraz wielu innych atrakcji. Całość dopełnią koncerty zespołów: EL-4, Maraquja, Big Cyc, De Mono. 

Efekty pracy klubu VC 19-78 MC Poland dąbrowianie i mieszkańcy okolic będą mogli podziwiać już 12 maja 2018 roku, podczas finału MOTOSERCA. Będzie to już 10 edycja akcji w Dąbrowie Górniczej, a 7 na terenie Centrum Handlowego Pogoria.