„Przyroda dla wody” – Światowy Dzień Wody w Dąbrowie Górniczej.

Nawet kilka tysięcy osób weźmie udział w imprezie z okazji Światowego Dnia Wody w Dąbrowie Górniczej. Dąbrowskie Wodociągi zapraszają wszystkich mieszkańców w sobotę 17 marca od 14.00 do 18.00,  do Centrum Handlowego Pogoria. Wśród atrakcji znalazły się m.in. koncerty, warsztaty plastyczne, wspólne projektowanie niepowtarzalnych parasolek i latawców czy wystawa rybek z recyklingu. W tym roku będziemy świętować pod hasłem „Przyroda dla wody”.

Obchody Światowego Dnia Wody organizowane przez Dąbrowskie Wodociągi od lat cieszą się wielką popularnością. Organizatorzy także podczas tegorocznej edycji zapewnią uczestnikom wiele niepowtarzalnych wrażeń.

Niesamowite akwarium 

Tegoroczny temat  „Przyroda dla wody” – dotyczy możliwości wykorzystania rozwiązań dostępnych w przyrodzie w celu sprostania wyzwaniom związanym z wodą w XXI wieku. Jedną z największych atrakcji Światowego Dnia Wody w Dąbrowie Górniczej jest impreza dla wszystkich mieszkańców, która odbędzie się 17 marca w Centrum Handlowym Pogoria od godziny 14.00 do 18.00.

To właśnie wtedy część centrum handlowego zamieni się w wielkie akwarium. Wszystko za sprawą pływających pod sufitem rybek, wykonanych przez podopiecznych z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, którzy na warsztat wzięli materiały z recyklingu: papier i tkaniny. Z nich powstało kilkadziesiąt kolorowych wodnych stworzeń.

1 000 niezwykłych latawców i parasolek

Odbędą się też warsztaty plastyczne prowadzone przez artystów i instruktorów, podczas których każdy będzie mógł stworzyć własne malarskie dzieło. Jednak nośnikiem obrazów nie będzie papier ani płótno, a latawce i parasolki. Łącznie powstanie 1 000 parasolek i latawców.

O wiosenną, radosną atmosferę zadbają wokaliści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej, którzy zaprezentują również utwory o tematyce wodnej. Ponadto dzieci będą mogły m.in. przyozdobić buzie najróżniejszymi wodnymi „tatuażami” i rywalizować w licznych konkursach z nagrodami.

Dąbrowskie Wodociągi spodziewają się, że łącznie w wydarzeniach w Dąbrowie Górniczej weźmie udział, podobnie jak w zeszłym roku, kilka tysięcy osób.

O Światowym Dniu Wody

Organizatorzy obchodów Światowego Dnia Wody na całym świecie chcą zwrócić uwagę na problem braku dostępu do czystej wody pitnej przez miliony ludzi. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1992 roku i obchodzone jest corocznie 22 marca.