Rodzinne spotkania teatralne 

Centra handlowe Pogoria w Dąbrowie Górniczej oraz Platan w Zabrzu specjalnie dla klientów przygotowały cykl interaktywnych, rodzinnych spotkań teatralnych połączonych z warsztatami dla dzieci. Spektakle wypełnione niezwykłymi przygodami bohaterów będą prezentowane na scenach w obu galeriach w wybrane soboty miesiąca, od stycznia do marca 2018 roku. Wstęp wolny!

Rodzinne spotkania teatralne to cykl bezpłatnych przedstawień i warsztatów teatralnych dla dzieci i ich opiekunów. Podczas 3 zaplanowanych spotkań, zorganizowanych na terenie galerii Pogoria w Dąbrowie Górniczej i Platan w Zabrzu, dzieci będą mogły obejrzeć przedstawienia opracowane na kanwie literatury podróżniczej i opowiadań o ludziach, sytuacjach codziennych i relacjach, m.in. przyjaźni, czy trosce o dobro bliźnich. Spektakle zaaranżowano tak, by aktywnie angażowały małych widzów i pobudzały ich wyobraźnię. Po ich zakończeniu dzieci będą miały możliwość wzięcia udziału w kreatywnych warsztatach teatralnych, poświęconych tematyce nawiązującej do przedstawienia.

Pierwsze spotkanie z cyklu będzie nosić tytuł „Początek wielkiej podróży – Dzika Ameryka”. Historia przeniesie maluchy do egzotycznej i nieodkrytej dzikiej Ameryki. Dzieci wraz z głównymi bohaterami, Krzysiem i Anią, wyruszą w pełną przygód wyprawę. Ta wybuchowa mieszanka zagadkowych sytuacji oraz interakcji aktorów z maluchami z pewnością przypadnie do gustu małym widzom. Po spektaklu podczas warsztatów najmłodsi będą mierzyć się z zadaniem wykonania wyjątkowych toreb na mapy podróżników, ozdabianych według szablonu za pomocą klejów brokatowych oraz szybkoschnących flamastrów. Mapy podróżników dzieci otrzymają w trakcie spektaklu.

Podczas drugiego spotkania pt. „Północ – Południe – czyli od Alaski po Meksyk” publiczność również nie będzie się nudzić! Tym razem ciekawi świata Krzyś i Ania wybiorą się w daleką podróż przez Amerykę, dzieląc się z publicznością tajnikami szkoły przetrwania, odwiedzając Wielki Kanion i bawiąc się podczas wielkiej meksykańskiej fiesty. W trakcie tej emocjonującej przygody dzieci będą miały możliwość wczuć się w role detektywów poszukujących jednego z zagubionych medalionów podróżnika Manferda, a w czasie warsztatów zbudują swój własny rysunkowy kompas i zaprojektują papierowy meksykański kapelusz. Zwieńczeniem cyklu spotkań będzie spektakl „Skrzynia Samuraja”. Krzyś i Ania wraz z widzami dotrą aż do Azji, po drodze stawiając czoła groźnym piratom, a po przedstawieniu wszyscy chętni będą uczyć się sztuki posługiwania się pałeczkami oraz origami.

Terminy spektakli:

  • „Początek wielkiej podróży  – Dzika Ameryka”: 13.01.2018 r. – Platan i  20.01.2018 r. – Pogoria
  • „Północ – Południe – czyli od Alaski po Meksyku”: 10.02.2018 – Platan i 17.02.2018r . – Pogoria
  • „Skrzynia Samuraja”: 10.03.2018 r. – Pogoria i 17.03.2018 r. – Platan 

Spektakle będę odbywać się w godz. 15.00-18.00. 

Regulamin konkursu „Witajcie w naszej bajce” (PDF) »