Rozlicz bezpłatnie swój PIT z Fundacją Godne Życie.

Fundacja Godne Życie wychodzi z inicjatywą bezpłatnego rozliczania PIT-ów za rok 2017. PIT-y będzie można rozliczyć w Miejskim Centrum Informacji w Pogorii, nieopodal wejścia głównego. Akcja ma na celu zachęcenie do przekazywania 1 %  podatku na rzecz dzieci i młodzieży z FGŻ.

Ponieważ wielu z nas ma problem z rozliczaniem się z fiskusem  –  Fundacja Godne Życie przychodzi z pomocą i oferuje bezpłatne wypełnianie PIT-ów. PIT-y będzie można rozliczyć w Miejskim Centrum Informacji w CH Pogoria przy ul. Sobieskiego 6 w godzinach wyznaczonych dyżurów do  30.04.2018, od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-18:00, w soboty w godzinach 12:00-16:00.

Bezpłatnie rozliczyć PIT można również w Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Sienkiewicza 6A w Dąbrowie Górniczej w godzinach od 9:00-13:00. PITy rozliczane są w pokoju 107.

Doradcy z Fundacji Godne Życie nie będą przyjmowali naszych zeznań w formie „papierowej”.  Pomogą zainteresowanym  wypełnić PIT i  wyślą go w wersji elektronicznej. Podatnicy na miejscu otrzymają urzędowe  potwierdzenie odbioru zeznania.

Koniecznie trzeba zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, czyli rozliczenie PIT-11 lub inne świadczące o uzyskanych dochodach w 2017 roku. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne  rozliczenie PIT (za 2016 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 roku. Informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje. Fundacja Godne Życie pomoże także odpisać ulgę prorodzinną.

Nie trzeba być mieszkańcem Dąbrowy Górniczej, aby uzyskać pomoc. Akcja ma na celu zachęcenie do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz dzieci i młodzieży z Fundacji Godne Życie, która otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i do dalszego rozwoju.

Każdy może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie – KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia. Każdy gest jest na wagę złota

Więcej informacji pod numerem telefonu 511 982 448.