Spisakowy minikoncert

Już jutro – 18 września o 18:00 – w CH Pogoria wystąpią uczestnicy tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. M. Spisaka.
Aby przybliżyć publiczności konkurs, który od 12 lat odbywa się w Dąbrowie Górniczej, organizatorzy przygotowali specjalne minikoncerty. Pierwszy odbył się w niedzielę w Bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej – gdzie wystąpiła pochodząca z Norwegii 16-letnia Pas Sytske. Dla gości CH Pogoria zagrają 27-letnia Czeszka Ludmila Kubićkova na rogu oraz 21-letni Włoch Nicola Contini – na fagocie. Młodzi muzycy przygotowali swoje ulubione utwory, którymi zamierzają oczarować publiczność, która zbierze się już o 18:00 we foyer centrum.
Organizatorem 12. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. M. Spisaka jest miasto Dąbrowa Górnicza, Pałac Kultury Zagłębia oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Wszystkie przesłuchania konkursowe są otwarte dla publiczności. Szczególnie zapraszamy na III etap konkursu w postaci koncertów finałowych, które już 20, 21 i 22 września, każdorazowo o 17:00, na sali teatralnej PKZ. Rozdanie nagród oraz Koncert Laureatów tegorocznych zmagań – 23 września o 17:00. Szczegóły wydarzenia: spisakkonkurs.pl