Wesprzyj Dąbrowską Sekcję Poszukiwawczo-Ratowniczą.

Ratują życie, ale brakuje im sprzętu. Wesprzyj Dąbrowską Sekcję Poszukiwawczo-Ratowniczą.

Ratownicy z Dąbrowskiej Sekcji Poszukiwawczo-Ratowniczej pomagają innym i chcą działać nadal, ale brakuje im sprzętu. Członkowie Grupy zwracają się o pomoc i organizują zbiórkę pieniędzy na nowy samochód
do przewozu psów ratowniczych. Akcja odbędzie się w najbliższą niedzielę,
12 listopada, na parkingu głównym CH Pogoria. 

Dąbrowska Sekcja Poszukiwawczo-Ratownicza, działająca przy OSP w Ząbkowicach, zrzesza ludzi zajmujących się poszukiwaniem osób zaginionych na terenach otwartych.  Działalność grupy obejmuje również ratownictwo wysokościowe z wykorzystaniem technik i sprzętu alpinistycznego, a także udzielaniem pierwszej pomocy osobom rannym w miejscach trudno dostępnych. Działania poszukiwawcze realizowane są z udziałem psów ratowniczych, które poszukują osób zaginionych w terenach leśnych lub w gruzowiskach po katastrofach budowlanych. Grupę tworzą ochotnicy, którzy, na co dzień wykonują różne profesje. Swoją pracę realizują nieodpłatnie, nierzadko ryzykując utratą zdrowia lub życia.

Ratownicy oraz ich pupile chcą docierać wszędzie tam, gdzie są potrzebni. By działać dalej niezbędny jest samochód do przewożenia psów ratowniczych. Członkowie Sekcji we współpracy z CH Pogoria organizują zbiórkę pieniędzy na ten szczytny cel. W najbliższą niedzielę, 12 listopada, na parkingu głównym CH Pogoria od godziny 14.30 do 16.30 odbędzie się zbiórka pieniędzy na nowy samochód, w którym Dąbrowska Sekcja będzie mogła przewozić psy ratownicze. Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza oraz CH Pogoria zachęcają pracowników galerii i klientów do wsparcia akcji.