Antybiotykoterapię skonsultuj bezpłatnie w CH Pogoria

Już 24 listopada 2019 roku, na terenie galerii Pogoria, mieszkańcy Dąbrowy Górniczej i regionu, będą mogli dowiedzieć się, m.in. czy antybiotyki są dobre na przeziębienie, o czym należy pamiętać w trakcie antybiotykoterapii, czemu tak ważne jest dbanie o naszą naturalną mikroflorę. Na te i inne pytania odpowiedzą studenci ze Stowarzyszenia Młodych Biotechnologów oraz ze Studenckiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych. 

W niedzielę, 24 listopada, w galerii Pogoria członkowie organizacji działających przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym, przybliżą bywalcom centrum handlowego temat świadomego leczenia antybiotykami. W programie zaplanowano także: 

  • pomiar ciśnienia tętniczego czy poziomu glukozy we krwi  
  • mini-prelekcja „świat pod mikroskopem”
  • Mistrzostwa świata w myciu rąk z nagrodami dla najmłodszych

Wszyscy, którzy odwiedzą galerię, 24 listopada, w godzinach 10.00 – 15.00., będą mogli skorzystać ze bezpłatnych porad i konsultacji w zakresie antybiotykoterapii w punkcie medycznym zlokalizowanym na poziomie 0 galerii, w pobliżu schodów ruchomych. Najmłodsi bywalcy CH Pogoria będą mogli odwiedzić „Szpital Pluszowego Misia”, gdzie po przez zabawę oswoją się z lekarzem czy innymi pracownikami szpitala. To też okazja, aby zapoznać dzieci z podstawowymi procedurami medycznymi. 

Hasło akcji brzmi: „Antybiotyki – przyjmuj świadomie”. Chcemy zwrócić uwagę na to, że antybiotykoterapia jest bardzo cenną metodą leczenia, a przed jej rozpoczęciem niezbędne jest uzyskanie odpowiedniej porady lekarskiej. Niewłaściwe stosowanie antybiotyków stwarza ryzyko dla zdrowia i życia. Dlatego tak ważne jest, aby sięgać po antybiotyki wyłącznie wtedy, kiedy jest to niezbędne. Zachęcam do wzięcia udziału w akcji, ponieważ warto dowiedzieć się, na czym opiera się racjonalna antybiotykoterapia mówi, Ewelina Nowak–Olszowiec, Regional Marketing Manager, NEPI Rockcastle.