Centrum Handlowe Pogoria zaprasza na bezpłatne konsultacje z dietetykiem

10 września w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej startuje akcja „Piątkowe Spotkania z dietetykiem”, w ramach której klienci będą mogli cyklicznie korzystać z bezpłatnych porad dietetyka. Dzięki analizie składu ciała poznają m.in. wiek metaboliczny swojego organizmu, poziom tkanki wisceralnej i tkanki tłuszczowej, masę mięśni oraz wody w organizmie. Głównym celem akcji jest zachęcenie mieszkańców Dąbrowy Górniczej i sąsiednich miast Zagłębia do zbudowania dobrych nawyków żywieniowych i wiedzy, w jaki sposób codzienna dieta wpływa na zdrowie.

 

Otyłość została uznana za jedną z groźniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku. Lekarze i dietetycy biją na alarm. Już dziś 53 proc. kobiet i 68 proc. mężczyzn w Polsce ma nadmierną masę ciała, a co czwarty Polak choruje na otyłość. Problemy z wagą coraz częściej dotyczą też dzieci. Trwająca półtora roku pandemia dodatkowo pogorszyła statystyki. Jak wynika z raportu Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego od wiosny do jesieni 2020 roku co trzeci Polak w powyżej 20 roku życia zwiększył masę ciała. Średni przyrost wagi w całej populacji w okresie lockdownu wyniósł niemal 2 kg[1].

 

– Nadmierna masa ciała, to nie tylko problem natury estetycznej, ale przede wszystkim ogromne obciążenie dla naszego organizmu. Dodatkowe kilogramy sprzyjają rozwojowi wielu chorób, w tym m.in. cukrzycy typu II, chorobom układu sercowo-naczyniowego, a także niektórym typom nowotworów – mówi dietetyk mgr Kamila Kostanek, właścicielka gabinetu Projekt Zdrowie Dąbrowa Górnicza. I dodaje: – Niestety, problem nadmiernej masy ciała dotyczy także dzieci. Obecnie w Polsce co czwarty chłopiec i co trzecia dziewczynka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-9 lat) ma nadwagę.

 

Poznaj swój wiek metaboliczny

 

W ramach współpracy Centrum Handlowego Pogoria i Centrum Dietetycznemu Projekt Zdrowie Dąbrowa Górnicza, klienci Pogorii będę mogli skorzystać z bezpłatnych porad wykwalifikowanego dietetyka, który przeprowadzi analizę składu ciała i określi jego wiek metaboliczny. Wyniki zostaną dokładnie omówione, a każda z przebadanych osób otrzyma specjalną książeczkę z wynikami badania oraz wytycznymi, w jaki sposób powinna o sobie zadbać lub też – jeśli będzie taka konieczność – skierowana zostanie do dalszych konsultacji specjalistycznych.

 

–  To nie pierwsza tego typu akcja Pogorii. Często organizujemy lub wspieramy wydarzenia propagujące zdrowy styl życia. Tym razem zdecydowaliśmy się na współpracę z doświadczonym dietetykiem, mając na uwadze fakt, że pandemia Covid-19 i okresowe lockdowny negatywnie wpłynęły na naszą aktywność fizyczną, skutkując m.in. dodatkowymi kilogramami – mówi Ewelina Nowak-Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

 

 Skorzystaj z konsultacji przy okazji zakupów

 

Porady dietetyka są skierowane do wszystkich osób, które chcą lepiej poznać swoje ciało, zmagają się   z nadwagą, ale nie wiedzą jak bezpiecznie rozpocząć proces odchudzania, czy po prostu chcą zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Pierwsze konsultacje zaplanowano na w najbliższy piątek, 10 września od godziny 16.00. Na badanie nie trzeba się wcześniej umawiać. Wystarczy przyjść do Infopunktu, który znajduje się w pasażu galerii nieopodal salonu Orsay.

Jeśli zainteresowanie klientów pomiarami masy ciała i rozmową z dietetykiem będzie znaczne, organizatorzy akcji zapewniają, że punkt będzie działał w szerszym wymiarze.