Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 7

Zapraszamy na kolejną porcję filmowych niespodzianek w nowej odsłonie – Filmowe Poranki: Tomek i Przyjaciele, cz. 7. W niedzielę 26 maja o godzinie 10.30 zaprezentujemy film: Tomek i Przyjaciele: Opowieść o odwadze.

“Tomek i Przyjaciele” to animowany serial dla dzieci o przygodach małej niebieskiej lokomotywy o imieniu Tomek. Dzięki swojej pracowitości Tomek jest numerem 1 i tym samym przykładem dla innych. Jest zawsze uśmiechnięty i kiedy tylko może chętnie pomaga innym. Podczas swojej codziennej pracy Tomek i jego przyjaciele przeżywają wiele niesamowitych przygód i ciągle uczą się czegoś nowego.

Projekcję Filmowych Poranków poprzedzają atrakcje w holach kin oraz konkursy i zabawy na sali kinowej.

Z niecierpliwością wszyscy czekamy na lato! Jednak w najbliższą niedzielę w naszym kinie zawita… Zima! A wraz z nią Mroźne eksperymenty przygotowane przez Fabrykę Wiedzy Kiedy możemy powiedzieć, że jest zimno? Jaka temperatura kojarzy się z mroźnymi porankami? Porozmawiamy o suchym lodzie– jaki ma zapach, właściwości, wygląd oraz przeprowadzimy ciekawe doświadczenia z nim związane.

Na uczestników czeka ogromna mgła rodem z filmów fantasy, gaszenie świeczek przy użyciu suchego lodu, duże bańki mydlane i… WYBUCHY!

Cykl Filmowych Poranków w Kinie Helios odbywa się w co drugą niedzielę miesiąca we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci kin Helios, zawsze o godzinie 10:30. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 lat w towarzystwie opiekunów. Każde spotkanie rozpoczynają kilkunastominutowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Scenariusz wydarzenia:

zabawy i konkursy z animatorem [10-15 min] projekcja – zestaw bajek lub film [50-60 min]

Specyfika seansu filmowego:

dźwięk ściszony w stosunku do standardowej głośności pozostawione na cały seans przyciemnione światła na sali [półmrok]