Mobilna Jednostka Szczepiąca  w CH Pogoria

Klienci Centrum Handlowego Pogoria będą mieli kolejną okazję dołączyć do programu bezpłatnych szczepień przeciw Covid-19 w ramach ogólnopolskiej akcji Ostatnia Prosta #SzczepimySię. Tym razem Mobilna Jednostka Szczepiąca będzie przyjmować chętnych w piątki i soboty, od 9.00 do 18.00. Podczas sierpniowej edycji akcji z możliwości zaszczepienia jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Johnson w CH Pogoria skorzystało 308 osób!

 Jak zaszczepić się w CH Pogoria?

Mobilna Jednostka Szczepiąca zlokalizowana będzie w strefie coworkingowej, w sąsiedztwie salonu 4F.  Punkt czynny będzie w godzinach 09:00 – 18:00 w piątki i soboty, począwszy od 10 września. Osoby odwiedzające galerię będą mogły szybko zaszczepić się jednodawkową szczepionką Janssen Vacine firmy Johnson&Johnson. Nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji, aby umówić się na szczepienie – wystarczy przyjść do punktu, wypełnić formularz, przejść kwalifikację do szczepienia i poddać się bezpłatnemu szczepieniu, które wykonuje profesjonalny personel medyczny. Po podaniu szczepionki należy odczekać w punkcie ok. 15 min – w razie wystąpienia skutków ubocznych personel medyczny będzie w stanie udzielić błyskawicznej pierwszej pomocy. Akcja organizowana jest po raz kolejny we współpracy z partnerem strategicznym, Śląskim Parkiem Technologii Medycznych Kardio-Med Silesia.

 

CH Pogoria już od marca 2020 r. wdraża i usprawnia procesy, które pozwalają na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim przebywającym na terenie galerii. Zmiany wprowadzone w centrum to m.in. zintensyfikowana praca serwisów sprzątających, regularne ozonowanie toalet, kompleksowa wentylacja galerii, dozowniki z płynem do dezynfekcji przy każdym wejściu oraz w toaletach, a także szczególna dbałość o przestrzeganie obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz utrzymanie bezpiecznego dystansu między osobami. CH Pogoria rozpoczęło także kampanię edukacyjno-informacyjną #BezpieczenstwowCentrum, która w przystępny, przyjazny sposób uświadamia klientom powyższe działania i przypomina o zasadach bezpiecznego zachowania w przestrzeni publicznej oraz w życiu codziennym. Podjęte kroki zapewniły galerii status Covid-19 Compliant, czyli zgodności z najlepszymi międzynarodowymi praktykami przeciwdziałania epidemii oraz z obowiązującymi rozporządzeniami prawnymi.