MOTOSERCE 2019: Dąbrowski finał ogólnopolskiej akcji w CH Pogoria

W sobotę, 27 kwietnia 2019 roku, odbędzie się jedenasta edycja Ogólnopolskiej Akcji Krwiodawstwa „Motoserce”, której organizatorami są dąbrowscy motocykliści z klubu VC 19-78 MC Poland, zrzeszeni przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Tegoroczny finał imprezy odbędzie się po raz ósmy na terenie CH Pogoria. Galeria zaprasza całe rodziny na wydarzenie pełne pozytywnych emocji i wyjątkowych atrakcji. Gwiazdami wieczoru będą zespoły KoNoPiAnS oraz Mesajah.

Dąbrowska odsłona Motoserca z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Podczas ubiegłorocznego finału akcji w Pogorii, zebrano 45 litrów krwi. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku, w godz. 10.00-22.00 i zapewne będzie równie wyjątkowa. Organizatorzy („Stowarzyszenie Motoserce Dąbrowa Górnicza”) zaplanowali dla wszystkich dzień pełen niespodzianek. Główną atrakcją będzie tradycyjnie już wielka parada motocykli ulicami miasta. W programie przewidziano także występ wokalistów Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej oraz wyjątkowy, jubileuszowy  koncert Miejskiej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Górniczej. To jednak nie jedyne muzyczne urozmaicenie – gwiazdami wieczoru będą zespoły KoNoPiAnS oraz Mesajah. Nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych. Dzieci będą mogły wziąć udział w aktywnościach sportowych, a także zajęciach artystyczno-animacyjnych. Każdy, kto spełnia wymogi i chce się czynnie zaangażować w pomoc podczas tegorocznej imprezy, powinien zajrzeć w tym dniu do CH Pogoria i oddać krew. Specjalnie przystosowane Ambulanse PCK będą czekały na placu przy fontannie od godziny 10.00.

Motoserce to cykliczna, ogólnopolska akcja zbiórki krwi organizowana przez motocyklistów zrzeszonych w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.