„Najdroższa galeria świata”, czyli najcenniejsze dzieła sztuki w Pogorii!

Najdroższe obrazy świata – a właściwie ich kopie – znajdą się na wyjątkowej wystawie w Pogorii.
W dniach 24 -26 października, odwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję obejrzeć z bliska dzieła słynnych malarzy, m.in.: Leonarda Da Vinci, Pabla Picassa, Paula Rubensa i wielu innych wielkich twórców. Tego nie można przegapić!

Przez trzy dni klienci CH Pogoria będą mogli zwiedzać wyjątkową wystawę „Najdroższa galeria świata”. Od 24 do 26 października 2019 roku, na placu centralnym, w pobliżu schodów ruchomych udostępniona zostanie ekspozycja 20 replik najbardziej kultowych obrazów wybitnych artystów światowej sławy. Prezentowane dzieła to wierne kopie malunków w skali 1×1, wykonane w zbliżonej technice, co oryginały wielkich malarzy. To doskonała okazja dla Dąbrowian
i mieszkańców regionu, by w jednym miejscu podziwiać malowidła, które, na co dzień można oglądać w wielkich galeriach czy muzeach. Wystawa będzie bezpłatna i czynna w godzinach otwarcia galerii Pogoria.

Po raz pierwszy centrum handlowe Pogoria zamieni się w prawdziwą galerię sztuki. Zbioru dzieł, które jednocześnie będzie można oglądać w ramach wystawy „Najdroższa galeria świata” nie posiada żadne muzeum na świecie. Kolekcja obejmie 20 obrazów, o łącznej wartości ponad dwóch miliardów dolarów! Ekspozycja to, m.in. obrazy: „Turkusowa Marylin” autorstwa Andy Warhola, „Rzeź niewiniątek” Petera Paula Rubensa, „Krzyk” Edvarda Muncha, „Madonna z Kądzielą” Leonarda da Vinci, „Portret Doktora Gacheta” czy „Zbawiciel Świata” Vincenta Van Gogha. To tylko część arcydzieł, jakie zagoszczą w Pogorii.