Rozlicz bezpłatnie swój PIT z Fundacją Godne Życie

Fundacja Godne Życie z Dąbrowy Górniczej będzie pomagać w rozliczaniu PIT za rok 2018 do końca kwietnia. PIT-y można rozliczyć w Miejskim Centrum Informacji od 12:00-18:00 oraz w Centrum Aktywności Obywatelskiej w Dąbrowie Górniczej od 9:00-13:00.

Ponieważ wielu z nas ma problem z rozliczaniem się z fiskusem, a czas na złożenie zeznania podatkowego wielkimi krokami zbliża się do końca  Fundacja Godne Życie przychodzi z pomocą i oferuje bezpłatne wypełnianie PIT-ów.

PIT-y  można rozliczyć  w godzinach wyznaczonych dyżurów.

W Miejskim Centrum Informacji w CH Pogoria przy ul. Sobieskiego 6:

pn-pt. 12:00-18:00
so 12:00-16:00

Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Sienkiewicza 6A pok. 107:

pn-cz. 9:00-13:00

Trzeba jednak pamiętać o tym, że doradcy z Fundacji Godne Życie nie będą przyjmowali naszych zeznań w formie „papierowej” a jedynie pomogą nam wypełnić PIT- a, a następnie wyślą go przez internet. PIT-y rozliczane będą elektronicznie, a podatnicy na miejscu otrzymają urzędowe  potwierdzenie odbioru zeznania. Trzeba zabrać ze sobą odpowiednie dokumenty, czyli rozliczenie PIT-11 lub inne świadczące o uzyskanych dochodach w 2018 roku. Bardzo ważne jest by mieć ze sobą zeszłoroczne  rozliczenie PIT (za 2017 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 roku.  Fundacja Godne Życie pomoże także odpisać ulgę prorodzinną. 

Nie trzeba być mieszkańcem Dąbrowy Górniczej, aby uzyskać pomoc. Akcja ma na celu zachęcenie do przekazywania 1 proc. podatku na rzecz dzieci i młodzieży z Fundacji Godne Życie. 

Fundacja Godne Życie otacza swoją opieką dzieci i młodzież z rodzin potrzebujących wsparcia, zamieszkujących Dąbrowę Górniczą. Celem Fundacji jest nadanie życiu młodych ludzi nowego sensu, pasji oraz motywacji do realizacji swoich ambicji i rozwoju. Poprzez dostarczanie kompleksowej pomocy  (m.in. dożywianie, pomoc w nauce, zajęcia sportowe i artystyczne) w jej świetlicach pełni zaangażowania, dzień po dniu organizacja zapewnia swoim podopiecznym to, czego najbardziej potrzebują – ciepło rodzinne. 

Każdy z nas może przekazać swój 1% podatku na dowolną Organizację Pożytku Publicznego (w przypadku Fundacji Godne Życie – KRS 0000139088). Wysokość kwoty nie ma znaczenia. Każdy gest jest na wagę złota.

Więcej informacji pod numerem telefonu 511 982 448 lub adresem mailowym: info@fundacjagodnezycie.eu