Światowy Dzień Wody w CH Pogoria

Szanowni Państwo,
Informujemy, że akcja ekologiczna Światowy Dzień Wody, zaplanowana
na 21 marca się nie odbędzie.
 Z przyczyn od nas niezależnych została odwołana.

Parasolki, parasolki… czyli obchody Światowego Dnia Wody w Dąbrowie Górniczej. Światowy Dzień Wody zbliża się wielkimi krokami. W Dąbrowie Górniczej już tradycyjnie, bo po raz 11 obchodzimy go wspólnie z mieszkańcami miasta.

W sobotę 21 marca (14:00-18:00) Dąbrowskie Wodociągi zapraszają na eko – zabawę do Centrum Handlowego Pogoria. Na wszystkich ekologicznie nastawionych mieszkańców regionu 21 marca w Pogorii czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. każdy będzie mógł stworzyć swoje własne wodne kreacje parasolek oraz maskotek. Będzie też fotobudka, konkursy z nagrodami oraz malowanie buziek. Jak zwykle atrakcje muzyczne zapewnią wokaliści z Młodzieżowego Ośrodka Pracy Twórczej.

Każdy młody ekolog będzie też mógł zrobić sobie zdjęcie ze Strażnikiem Czystej Wody, uwielbianą przez dzieci maskotką Dąbrowskich Wodociągów. Światowy Dzień Wody został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1992 roku. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody odbywają się pod hasłem „Woda a zmiany klimatu”. Przesłaniem tej edycji jest uświadomienie jak zmiany klimatu wpływają na dostępność do wody, a z drugiej strony pokazanie, że efektywniejsze gospodarowanie wodą i ograniczenie jej zużycia zredukuje gazy cieplarniane.

Nie możemy pozwolić sobie na czekanie. Każdy z nas ma ważną rolę do odegrania w dążeniu do ochrony zasobów wody.