Wystartowały wiosenno-letnie wyprzedaże

Planujesz wymianę garderoby? Przygotowujesz się do urlopu? Dobrze się składa, bo wraz z początkiem czerwca startują wiosenno – letnie wyprzedaże. Teraz m.in. ubrania, obuwie, sprzęt sportowy możesz nabyć w promocyjnych cenach. W szczytowym momencie obniżki sięgną nawet 70 proc. W latach ubiegłych wyprzedaże startowały nieco później – na przełomie czerwca i lipca. W tym roku obserwujemy zmianę tego trendu. Z każdym dniem można upolować coraz więcej kuszących okazji.

– Wyprzedaże dopiero się rozpoczynają, więc poszukujący okazji mają naprawdę duży wybór. Przy obecnej sytuacji, rosnącej inflacji, w tym roku wyprzedaże to wyborna okazja na zakup upatrzonych produktów w korzystnych cenach. Jak co roku z pewnością wiele osób będzie chciało uzupełnić swoją garderobę – np. o stroje kąpielowe – jeszcze przed rozpoczęciem wymarzonego urlopu – przewiduje Ewelina Nowak–Olszowiec, Regional Marketing Manager NEPI Rockcastle.

Klienci na letnie wyprzedaże oczekują tygodniami, a nawet miesiącami. To właśnie w miesiącach letnich ubrania, obuwie oraz inny asortyment, można upolować w niższych cenach. Letnie wyprzedaże potrwają do końca sierpnia, a ceny produktów będą z tygodnia na tydzień jeszcze niższe.

– Pewnym jest natomiast, że im dłużej będą trwały akcje rabatowe, tym mniejsze będą szanse na zakup upatrzonych wcześniej produktów. Na wyprzedaże oczekuje wielu klientów, w efekcie produkty – zwłaszcza ubrania i obuwie – znikają w zawrotnym tempie już na starcie wyprzedaży – zauważa Ewelina Nowak–Olszowiec.

Jeśli masz zatem w planach wymianę garderoby lub jej poszerzenie z myślą o zbliżających się wakacjach, lepiej nie zwlekaj z zakupami.